Jakie są akcesoria do telefonów? - top 5 najpopularniejszych akcesoriów

Image

Czasy, kiedy telefon komórkowy służył jedynie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, bezpowrotnie minęły. Obecnie nasze smartfony to właściwie miniaturowe, przenośne komputery o niezliczonych funkcjach. Aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, warto sięgnąć po akcesoria do smartfona. Ich wybór będzie oczywiście uzależniony od tego, które funkcje są dla nas najważniejsze. Sprawdźmy, jakie dodatki do telefonu są dostępne na rynku!

1. Power bank

Dobrej jakości power bank o dużej pojemności to absolutny must have każdego bywalca festiwali, biwaków i wszystkich innych miejsc, w których dostęp do prądu jest utrudniony. Jego użyteczność docenią również osoby, którym zdarza się zapomnieć o naładowaniu telefonu i wyjść z domu z rozładowaną baterią. Nosząc ze sobą naładowany power bank, możemy mieć pewność, że nie stracimy łączności ze światem w najmniej spodziewanym momencie. Praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić miejsce w plecaku, jest etui na telefon z power bankiem.

2. Selfie stick

Teleskopowe kijki do robienia selfie to popularne gadżety do telefonu, które kilka sezonów temu zawładnęły Instagramem. Jeśli lubisz utrwalać na zdjęciach wspomnienia, selfie stick to gadżet dla Ciebie. Kijek do robienia zdjęć może mieć długość nawet ok. metra, co pozwala na robienie zdjęć grupowych bez ryzyka, że ktoś nie zmieści się w kadrze.

3. Głośnik bluetooth

Małe, przenośne głośniki, łączące się przez bluetooth to praktyczne akcesoria do smartfonów, które zdobywają popularność w dobie serwisów streamingowych z muzyką i telefonów wyposażonych w pojemne karty pamięci, dzięki którym możemy mieć wszystkie ulubione piosenki zawsze przy sobie. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór głośników bluetooth. Niektóre z nich pozwalają na odtwarzanie dźwięku w jakości, która nie ustępuje tej zapewnianej przez większe głośniki.

4. Zestaw głośnomówiący

Zestaw głośnomówiący to obowiązkowe wyposażenie samochodu każdego, kto lubi w trakcie jazdy rozmawiać przez telefon. Trzymanie urządzenia przy uchu, kiedy prowadzi się samochód, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Mandat i punkty karne naprawdę nie są najgorszymi rzeczami, na jakie narażamy się takim postępowaniem. Zestawy głośnomówiące są także dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które z jakichś powodów nie lubią trzymać telefonu przy uchu, a tryb głośnomówiący w ich urządzeniu nie gwarantuje zadowalającej jakości rozmowy.

5. Okulary do VR

Zabawa w wirtualnej rzeczywistości z każdym rokiem zdobywa coraz większe grono entuzjastów. Dzięki tej technologii możemy w stopniu większym, niż kiedykolwiek wcześniej, wejść w wykreowany świat. Wrażenia, płynące z wyświetlanych obrazów, są tak realistyczne, że łatwo wpływają na stan emocjonalny użytkowników i angażują uwagę. Z tego powodu wirtualna rzeczywistość bywa wykorzystywana w celach terapeutycznych. Modele telefonów, które obecnie wchodzą na rynek, często można zintegrować z okularami do VR. Także producenci gier nie ustają w eksplorowaniu tej technologii. Można podejrzewać, że z kolejnymi latami ten rynek będzie się rozwijał i proponował coraz lepiej dopracowane rozwiązania.

Rozszerz swój telefon o dodatkowe gadżety

Głośniki, selfie sticki i wiele innych