
Większość użytkowników obecnych urządzeń mobilnych, od razu po zakupie nowego modelu, udaje się do sklepu w celu wyboru materiału ochronnego na jego powierzchnię. Nic w tym dziwnego, gdyż ewentualna wymiana dotykowych ekranów z reguły jest bardzo kosztowna i nieopłacalna. Wraz z rozwojem tego typu rozwiązań powstały również usługi, których nadrzędnym zadaniem jest montaż szybek lub folii ochronnych na powierzchnię naszych telefonów. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się jak założyć szkło ochronne, aby pod powierzchnią szybki nie znalazły się żadne pyłki lub ślady, wtedy zapraszamy Cię do lektury dalszej części artykułu.
Jak wyczyścić folię na telefon oraz ekran przed nałożeniem warstwy ochronnej?
Założenie folii lub szybki ochronnej nie jest zadaniem ciężkim i z pewnością poradzisz sobie z tym bez żadnego problemu. Trzeba natomiast pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu powierzchni ekranu dotykowego, gdyż ewentualny demontaż może być znacznie bardziej problematyczny. Jeśli założysz którekolwiek z rozwiązań bez wcześniejszego wyczyszczenia ekranu, wtedy możesz doprowadzić do sytuacji, w której drobinki kurzu, tłuste ślady lub pyłki zostaną pod powierzchnią folii lub szkła ochronnego. Pozbycie się tego problemu w późniejszym czasie może być bardzo ciężkie lub czasami nawet nie możliwe, więc warto przyłożyć do tego szczególną uwagę.
W pudełku od zakupionej folii ochronnej lub szybki z reguły znajdziesz ściereczki, które są dedykowane do tego typu rozwiązań. Natomiast jeśli nie znalazłeś tego typu ściereczek lub Twój zestaw ich nie zawierał, wtedy mamy dla Ciebie propozycję środków, które w równie dobry sposób nadadzą się do wyczyszczenia powierzchni Twojego ekranu.
Ściereczki z mikrofibry - Będzie to bardzo dobre oraz bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu wyczyścisz powierzchnię Twojego ekranu dotykowego przed nałożeniem warstwy ochronnej. Specjalna budowa, sprawia że ściereczka nie pozostawia żadnych nitek, śladów oraz smug. W celu wyczyszczenia ekranu należy delikatnie zmoczyć jedną ściereczkę zwykłą wodą i przetrzeć całą powierzchnię płynnymi, kolistymi ruchami. Następnie wykonać tę samą czynność zmieniając ściereczkę na drugą, tym razem zupełnie suchą.